Novinky

STV GROUP se bude podílet na výrobě munice HYDRA 70 pro české vrtulníky

STV GROUP a General Dynamics Ordnance and Tactical Systems uzavřeli dohodu o společné výrobě a dodávkách munice HYDRA 70 pro české vrtulníky BELL TEXTRON AH-1Z. Dodávky těchto útočných vrtulníků pro Vzdušné síly Armády České republiky ze Spojených států amerických začnou již v roce 2023.

HYDRA 70 je jedním z nejrozšířenějších typů munice amerických ozbrojených sil pro vzdušné platformy. Jedná se o neřízenou raketu ráže 70 mm (2,75 palce) která se používá primárně pro vzdušnou podporu pěchoty. Nesou ji nejenom vrtulníky řady H-1 ale i další legendární vrtulníky amerických ozbrojených sil jako je UH-60 Black Hawk, nebo AH-64 Apache. Rakety jsou využívány i pro letouny F-16 nebo F/A-18.

Modulární systém nabízí uživatelům možnost sestavení munice do raketnic přesně podle typu operace, který budou letouny plnit. GD OTS proto vyrábí celkem devět typů bojových hlavic od standardní tříštivo-trhavé, cvičné, ale i zadýmovací, osvětlovací nebo s dělenou hlavicí (fletchette).

Kompletní raketa se skládá z celkem tří částí – raketového motoru MK 66 MOD 4, jedné z několika možných typů bojových hlavic a pokročilého nárazového zapalovače. Právě modularita muničního systému uživatelům přináší nákladově efektivní řešení jednotlivých bojových i výcvikových úkolů. Rakety jsou uloženy po sedmi nebo devatenácti kusech v raketnicích nesených na letounu.

O úspěchu této munice svědčí i bohatá skupina uživatelů, mezi které patří mimo USA i Velká Británie, Řecko, Turecko, Egypt nebo Jižní Korea.